Eksfoliacja. Jak często powinnaś złuszczać naskórek
Eksfoliacja. Jak często powinnaś złuszczać naskórek

Eksfoliacja – jak często powinno się złuszczać naskórek i dlaczego jest to tak ważne?

O eksfoliacji często się pisze jako o szybkim i łatwym sposobie na nadanie skórze upragnionego blasku. Polega on na usuwaniu martwych komórek naskórka, co w efekcie może zredukować matowość skóry i poprawić jej koloryt, a nawet zmniejszyć stany trądzikowe. To, jak często powinno się złuszczać naskórek, zależy od rodzaju skóry i tego, jaki rezultat chcesz osiągnąć.

 

Krótka ściągawka — jak często powinnaś stosować eksfoliację?

 

 

       Eksfoliacja

 1 raz na 2 tygodnie

     Eksfoliacja

1 raz w tygodniu

     Eksfoliacja

2 razy w tygodniu

Skóra sucha lub wrażliwa

              X

 

 

Skóra tłusta lub trądzikowa

   

             X

Skóra mieszana

   

             X

Skóra normalna

 

             X

 

Skóra dojrzała.

 

             X

 

 

 

Jak często powinno się złuszczać skórę twarzy?

 Ludzie tracą każdego dnia około 500 milionów komórek skóry, co oznacza, że martwy naskórek może się dość szybko odbudować. Wiele osób uważa, że peeling robiony raz w tygodniu w zupełności wystarczy i jeśli nie robisz regularnych peelingów jest to dobry punkt wyjścia. Jednak to wszystko zależy potrzeb twojej skóry. 

 

Jaki masz typ skóry ?

Określenie swojego typu skóry jest kluczowe w ustaleniu odpowiedniego harmonogramu złuszczania, który będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Skóra sucha lub wrażliwa: Jeśli masz wrażliwą lub suchą skórę, możesz mieć wrażenie, że pominięcie złuszczania naskórka może wpłynąć na zmniejszenie podrażnienia. Jednak nieusunięcie nagromadzonych warstw martwej skóry i zanieczyszczeń może dodatkowo pogorszyć sytuację. Delikatny peeling robiony raz w tygodniu jest zwykle idealnym rozwiązaniem dla osób z tym typem skóry.

 

Skóra tłusta: Czy Twoja skóra wytwarza duże ilości sebum i zwykle się świeci? Jeśli tak, prawdopodobnie dobrze zareagujesz na częstsze peelingi. Pamiętaj, żeby złuszczać swoją skórę regularnie 2 razy w tygodniu po to, aby zminimalizować zaskórniki, pryszcze i nadmierne błyszczenie się skóry.

 

Skóra mieszana: Jeśli Twoja skóra jest w pewnych obszarach sucha, a w innych tłusta (zwykle w strefie T) to jesteś posiadaczką skóry mieszanej. Peeling dwa razy w tygodniu powinien najlepiej działać na skórę tego typu. Zwróć uwagę na to, żeby delikatniej złuszczać bardziej wrażliwe/suche obszary.

 

Ważne!  Nigdy nie wykonuj peelingu mechanicznego, jeśli masz na skórze stany zapalne, ropne lub aktywny trądzik.

 

Co się dzieje, gdy złuszczasz skórę?

Eksfoliacja  jest absolutnie niezbędna do uzyskania czystej i promiennej skóry! To świetny sposób, aby Twoja skóra stała się świeża i czysta, ale daje o wiele więcej korzyści niż tylko głębsze oczyszczenie. Pomaga również poprawić koloryt i teksturę skóry.

Twoja skóra podlega ciągłym procesom odnowy. Nowe komórki, powstające w najgłębiej położonej warstwie naskórka, bez przerwy wypychają̨ na powierzchnię starsze komórki, które w końcu obumierają i są złuszczane w naturalnym procesie odnowy komórkowej.

Niestety z wiekiem ten cykl się wydłuża, a martwe komórki skóry mogą gromadzić się na powierzchni skóry. To powoduje, że staje się ona matowa i poszarzała z zatkanymi porami.

 

eksfoliacja 1. Usuwasz martwe komórki naskórka

Delikatny peeling do twarzy pomaga usunąć nagromadzone martwe komórki naskórka, aby odsłonić zdrową, świeżą i promienną skórę. Stosowany regularnie peeling sprawia, że skóra staje się zdrowsza, bardziej elastyczna i promienna. Dodatkowo pomaga on w wyrównaniu kolorytu skóry i uzyskaniu bardziej jednolitej tekstury.

 

2. Głęboko oczyszczasz skórę

Peeling pomaga odblokować pory i zapobiegać ich zatykaniu poprzez usunięcie ze skóry brudu i zanieczyszczeń. Jest to szczególnie ważne latem, kiedy dużo więcej czasu spędzamy na zewnątrz.  Regularne stosowanie peelingu do twarzy rewitalizuje nierówną skórę i pozwala skórze oddychać, zapewniając jaśniejszą cerę.

 

3. Przygotowujesz skórę na lepsze przyjęcie składników aktywnych

 Dzięki regularnym peelingom Twoja skóra będzie lepiej przygotowana na przyjęcie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych tj. serum czy krem, ponieważ będą one mogły łatwiej wniknąć do jej wnętrza.

 

4. Poprawiasz wygląd opalenizny

Mitem jest to, że nie można złuszczać skóry latem, bo to szkodzi pięknej opaleniźnie. Jest wręcz przeciwnie! Dodatkową zaletą peelingów wykonywanych w miesiącach letnich jest poprawa wyglądu opalenizny. Staje się ona równiejsza oraz zdecydowanie bardziej trwała.

 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że przekonałaś się do regularnych peelingów. A być może nadszedł czas, aby zwiększyć ich częstotliwość lub zmienić rodzaj stosowanego przez Ciebie peelingu.

Podczas stosowania mechanicznego peelingu do twarzy, wystarczy, że będziesz delikatnie masować twarz okrężnymi ruchami, stosując lekki, równomierny nacisk. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno ani nie masować zbyt agresywnie, co może spowodować podrażnienie.

 

 

Polecany kosmetyk Lavido do eksfoliacji 

Wybieraj peelingi o naturalnych składach, zawierające najwyższej jakości organiczne olejki i ekstrakty roślinne, takie jak 2-in-1 Purifying Facial Mask And Exfoliator, Lavido. Taki wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko w delikatny sposób usunie martwy naskórek, ale także ma silne działanie odmładzające, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Peeling Lavido jest jednym z czterech produktów tej marki wyróżnionych tytułem Doskonałość Roku 2020 przyznawanego przez magazyn Twój Styl 

Częstotliwość złuszczania naskórka zależy od rodzaju skóry. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej stosuj peeling nawet 2 razy w tygodniu. Natomiast, jeśli masz cerę normalną lub dojrzałą wystarczy, że zrobisz to raz w tygodniu.

Jeśli masz wrażliwą skórę unikaj zbyt mocnego pocierania podczas robienia peelingu. Nigdy nie rób peelingu mechanicznego na skórze ze stanami zapalnymi lub takie, która jest podrażniona przez oparzenia słoneczne, wysypki i wszelkie skaleczenia lub zadrapania.

 

Skład:

Aqua (Woda), Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Calcium Carbonate, Oyster Shell Powder, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Propanediol, Decyl Oleate, Punica Granatum (Skórka z Granatu), Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate (Witamina E), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Dunaliella Salina Extract (Algi), Benzyl Alcohol, Salicylic Acid (Kwas salicylowy), Sorbic Acid, *Oenothera Biennis (Wiesiołek) Oil, Sorbitan Tristearate, *Lavandula Hybrida (Lawenda) Oil, Allantoin, *Punica Granatum (Granat) Seed Oil, *Macadamia Ternifolia (Orzech Makadamia) Seed Oil, *** Parfum (Zapach), *Citrus Medica Limonum (Cytryna) Peel Oil, *Nigella Sativa (Czarnuszka) Seed Oil, Phenethyl Alcohol, Tocopherol (Witamina E), Sodium Hyaluronate (Kwas hialuronowy), *Styrax Tonkinensis Resin (Benzoina) Extract, *Alcohol, Jasmin Grandiflorum (Jaśmin) Flower Extract, Sodium Hydroxide, **Linalool, **Limonene, **Geraniol, **Coumarin, **Benzyl Benzoate, **Citral, **Citronellol.

* Składniki pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych

** Z naturalnych olejków eterycznych

*** 100% Naturalny

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium