FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas na adres team@lavido.pl, a my postaramy się odpowiedzieć najszybciej, jak to jest możliwe.


Czy Lavido ma odpowiednią politykę dotyczącą stosowania w swoich produktach substancji chemicznych takich jak np. parabeny?

Tak, w Lavido mamy listę składników, których nie używamy i nigdy nie będziemy używać w naszych produktach. Są to: olej mineralny, pochodne ropy naftowej, silikony, SLS, parabeny i barwniki syntetyczne. Naszym celem jest wytwarzanie czystych, kosmetyków naturalnych poprzez pozyskiwanie i stosowanie najlepszych możliwych składników roślinnych.


Czy w Lavido macie jakieś zasady dotyczące stosowania składników GMO w swoich produktach?

Lavido nie używa genetycznie modyfikowanych roślin i / lub składników.


Czy Lavido przeprowadza testy na zwierzętach?

  Nie, Lavido nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach. Wszystkie nasze kosmetyki są Cruelty Free.


  Czy produkty do pielęgnacji ciała można bezpiecznie stosować podczas ciąży?

   Wszystkie produkty Lavido zostały opracowane w taki sposób, aby można je było bezpiecznie stosować zarówno w czasie ciąży, jaki i po jej zakończeniu.


   Które z produktów Lavido są wegańskie?

    Kosmetyki Lavido są przyjazne dla wegan - do ich produkcji nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego ani nie przeprowadzamy testów na zwierzętach. Jedyne dwa produkty, które są nieodpowiednie dla wegan to Purifying Facial Cleanser oraz Purifying Facial Toner - oba zawierają propolic


    Które produkty Lavido są bezglutenowe?

     Kosmetyki Lavido nie zawierają pszenicy. Przed użyciem zalecamy przetestowanie wybranego produktu na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że dany produkt jest dla Ciebie odpowiedni.


     Czy produkty Lavido mogą używane przez osoby z wrażliwą skórą?

      Wszystkie produkty Lavido są testowane dermatologicznie, chociaż nie są testowane pod kątem potwierdzenia ich właściwości hipoalergicznych. Jeśli masz wrażliwą skórę, zalecamy przetestowanie wybranego produktu na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że dany produkt jest dla Ciebie odpowiedni.


      Dlaczego kosmetyk miewa różny kolor?

       Lavido do produkcji swoich kosmetyków używa szerokiej gamy surowców roślin, z których znakomita większość jest organiczna. Ze względu na zmiany klimatu, rodzaju gleby i innych czynników środowiskowych rośliny mogą różnić się kolorem, co wpływa na kolor naszych produktów. Zmiana koloru nie ma wpływu na jakość i właściwości roślin i produktów.       Czym się różnią określenia: „organiczny”, „certyfikowany organiczny” i „naturalny”?

        Certyfikacja ekologiczna jest powiązana z jednostkami certyfikującymi, które różnią się w zależności od kraju. Naszym celem w Lavido jest stosowanie składników organicznych, które są certyfikowane przez najlepsze, renomowane światowe instytucje. Dzięki temu sadzimy, uprawiamy i zbieramy naturalne, ekologiczne surowce roślinne, które stosujemy w naszych produktach, zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.


        Jakie jest zobowiązanie Lavido dotyczące używanych składników?

         Uważamy, że metody produkcji są równie ważne, jak produkt końcowy oraz że konieczna jest bliska współpraca z lokalnymi i międzynarodowymi rolnikami. Starannie wybieramy naszych dostawców i jesteśmy bardzo skrupulatni w kwestii wyboru stosowanych przez nas składników. Wybierając esencje kwiatowe i olejki eteryczne, przywiązujemy najwyższą wagę do ich jakości.


         Gdzie mogę kupić produkty Lavido?

          Obecnie produkty Lavido można kupić w naszym sklepie internetowym www.lavido.pl oraz butiku stacjonarnym przy ul. Mokotowskiej 51/53 w Warszawie. Nasze kosmetyki można także stacjonarnie kupić w sklepie BeClinic w Galerii Rivera w Gdyni.           Czy muszę się zarejestrować na stronie lavido.pl, żeby złożyć zamówienie?

           Nie musisz się rejestrować. Rejestracja danych ułatwia proces zamówienia. Podczas pierwszego logowania i rejestracji na stronie lavido.pl, możesz utworzyć swoje konto, zawierające Twoje dane kontaktowe i informacje o dostawie. Po ich wprowadzeniu zostaną one zapisane na Twoim koncie i nie będziesz musiał ponownie ich wpisywać podczas składania kolejnego zamówienia.

           Możesz śledzić historię swoich zamówień. W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do informacji o koncie i edytować dowolne informacje. Możesz też aktualizować swoje subskrypcje. 


           Co się dzieje z podanymi przeze mnie informacjami?

            Możesz mieć pewność, że Twoje dane osobowe są bezpieczne i pozostaną poufne. Nie udostępnimy naszej bazy danych ani nie przekazujemy danych innym firmom. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj - Polityka Prywatności.


            Sklep jest w trybie podglądu
            Pokaż pełną wersję strony
            Sklep internetowy Shoper Premium